done
  • Zer Pozitif'ten Gündeme Bomba Gibi Düşecek Uygulama

  • Yepyeni bir projemizle dünyada bir ilki gerçekleştirdik. Nefes alan asma tavan sağlık ve kalite açısından 100% güvenilirdir.

Kullanım Alanları

AnasayfaKullanım Alanları

Uygulama Alanları

Mutfak, yemekhane gibi nem ve buharın yoğun olduğu, hastane ve laboratuvarlar gibi hijyenik mekanlar yanında konutlar, ofisler ve alışveriş merkezleri.Uygulama Şartları

~ Ortam koşulları ve kullanım şekline uygun panel ve sistemler seçilmelidir.
~ Uygulama 4ºC ve altındaki koşullarda yapılmamalıdır.
~ Uygulama, özel imal edilmiş ve standartlara uygun yardımcı malzemeler ve tamamlayıcı ürünler ile yapılmalıdır.Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzeyden toz, kir, yağ, boya ve zayıf dekorasyon ürünleri temizlenerek sağlam ve temiz zemine ulaşılmalıdır. Yüzeyler üzerindeki büyük pürüzler yok edilmeli, derin ve büyük boşluklar ise ESFİX Derz Dolgu Harcı ile doldurularak sağlamlaştırılmalıdır.


Uygulama

Asma tavanın yapılacağı mekanda tesisat durumları göz önünde bulundurularak kot yan duvarlara işaretlenir ve terazili bir şekilde çizilir. Tavanda ise 120 cm de bir olacak şekilde ana taşıyıcı T profillerinin doğrultusu tavana işaretlenir ve çizilir. Doğrultu üzerinden 90 ya da 120 cm de bir işaretleme yapılarak askı çubukları asılma yerleri belirlenir.

L profiller yan duvarlarda çizilen kot üzerinden 60 cm de bir uygulanan dübel ve vida yardımıyla sabitlenir. Tavanda ise işaretli noktalardan askı telleri ve maşaları çelik dübellere asılır.

Ana taşıyıcı T profiller yan duvarlardaki L profiller içine oturtularak 120 cm aralıklı askı maşalarına asılır ve teraziye alınır. 120 cm’lik tali taşıyıcı T profiller, ana taşıyıcı T profillerin aralarına 60 cm de bir olmak üzere takılır. Taşıyıcı sistem 60 cm’lik ara taşıyıcı T profillerin montajı ile tamamlanır.

Asma tavan panelleri, sistemde oluşturulan 60×60 boşluklara oturtularak, asma tavan montajı tamamlanır.


Teknik Özellikler

Boyutlar

595 x 595 mm

Kalınlık

7,0 mm

Ortalama Ağırlık

≤6,5 kg/m²

Eğilmede Kırılma

≥ 160 N

Kenar Tipi

KK (Küt Kenar)

Isıl İletkenlik Değeri (λ)

0.23 W/mK

Yangın Sınıfı

A2 – s1, d0

Su buharı geçişine direnç katsayısı

10

Işık Yansıtma

≥ %80

Nem Direnci

90